Hasar anında FBSigortam.com, TECHPOİNT işbirliği ile beraber tüm Fenerbahçelilerin yanında!

 

Riskler

 

● Kaza sonucu hasar oluşması,
● Ekran kırılması,
● Yüksek voltaj kaynaklı hasar oluşması,
● Sıvı teması sonucu hasar oluşması,
● Hatalı aksesuar kullanımı sonrası hasar oluşması

gibi risk durumlarında Fenerbahçe Cep Telefonu Sigortası ürünü sahipleri teminat süresi içerisinde toplamda 2 kez hizmet alabilir.

 

Hasar Anında

 

Cep telefonunuzun hasar alması durumunda FBSigortam Müşteri Destek Hattını 0850 434 1907 numaralı telefondan arayarak hasar kaydı açtırın. Sonrasında müşteri destek uzmanlarımızın oluşturacağı hasar dosya numarası ve size iletilecek olan Kargo Onay Kodu ile cihazınızı onarılmak üzere MNG Kargo ile Hizmet Merkezine gönderebilirsiniz

 

Süreç

 

Cep telefonunuz Hizmet Merkezine ulaştıktan sonra hasar veya arıza tespiti uzman teknik ekip tarafından yapılarak ilgili Yetkili Servise yönlendirilecektir.

Yetkili servislerde orjinal parçalar kullanılarak yapılan onarımlar sonrası cihazınız tekrar Hizmet Merkezimize ulaşacak ve son kontrolleri yapıldıktan sonra size ulaştırılmak üzere kargoya verilecektir.

 

Onarımın Mümkün Olmadığı Durumda

 

Cep telefonunuzun yetkili servis tarafından onarımı mümkün olmadığında, yani cihaz için tam hasar raporu verilmiş ise Fenerbahçe Akıllı Telefon Sigortası poliçesi üzerindeki teminat bedelinin %30 oranındaki muafiyet bedelinin tahsil edilmesi sonrası aynı marka ve model muadil cihaz tarafınıza gönderilir.

 

Cihaz Çalınması

 

Cep telefonunuz kapalı bir ortamdan (güvenlik önlemleri alınmış ev-konut veya camları tamamiyle kapatılmış, kapıları kilitlenmiş aracınızdan) çalınırsa Polis Olay Yeri Tespit Tutanağı ile başvurmanız gerekmektedir. Yapılan hırsızlık başvuruları Hukuk departmanımız tarafından detaylı olarak incelenerek teminat kapsamında değerlendirilecektir. Değerlendirme sonucu onaylanan başvurular için poliçe üzerindeki teminat bedelinin %30 oranındaki muafiyet bedelinin tahsil edilmesi sonrası aynı marka ve model muadil cihaz tarafınıza gönderilecektir.

Not: Yukarıda belirtilen konut ve araç içi hırsızlık durumlarının dışında kalan tüm haller (umuma açık alanlarda oluşabilecek gasp, kapkaç, yan kesicilik, aşırma, unutulma, düşürme ve tüm kayıp edilme durumları) teminat kapsamı dışı olarak değerlendirilecektir.