AKILLI TELEFON SİGORTASI

Telefon, icat edildiği tarihten beridir dünyadaki hemen hemen herkesin bir şekilde hayatında yer edindi ve “akıllı” hale gelene kadar Ahizeli telefon, Telsiz telefon, Tuşlu telefon, Cep telefonu olmak üzere tarihi bir evrimleşme sürecinden geçti. Bu tarihi sürecin her geçen günü telefonlar birçok ihtiyacımız konusunda temel çözüm yolu oldu. Günümüzde artık telefonlar sadece iletişim kurmak için değil, fotoğraf çekmek, mesajlaşmak, görüntülü arama yapmak, ödeme yapmak, film izlemek ve daha birçok konuda işlev göstermekte.

Bu yazıyla beraber Fenerbahçelilere özel sunulan cep telefonlarının güvence altına alınması için sunulan Cep Telefonu Sigortası’nın ne olduğundan, neleri kapsadığından ve merak edilen birçok detaydan daha bahsediyor olacağız.

FENERBAHÇE CEP TELEFONU SİGORTASI NEDİR?

Fenerbahçe Cep Telefonu Sigortası, Fenerbahçe taraftarları için HDI Sigorta işbirliği ile sunulan; cep telefonlarınızda yaşanacak kırılma, zarar görme gibi durumlara karşı cep telefonunu güvence altına alan sigorta ürünüdür.

CEP TELEFONU SİGORTASI NELERİ KAPSAR?

Sigortalılar teminat süresi içerisinde toplamda 2 kez olmak üzere, aşağıdaki riskler çerçevesinde sigorta hizmeti alabilirler:

1. Kaza sonucu hasar oluşması
2. Ekran kırılması
3. Yüksek voltaj kaynaklı hasar oluşması
4. Sıvı teması sonucu hasar oluşması
5. Hatalı aksesuar kullanımı sonrası hasar oluşması

SİGORTANIN CEP TELEFONU GARANTİSİNDEN FARKI NEDİR?

Telefonunuzun garanti belgesi, aldığınız akıllı telefonun sadece belirli zararlarına kısa süreli olarak teminat sağlar. Bunlara örnek malzeme ve işçilik hatalarıdır. Fakat cep telefonu sigortası birçok hasardan telefonunuzu korur ve her sene yenileyebilirsiniz.

CEP TELEFONU SİGORTASINA NASIL SAHİP OLABİLİRİM?

Fenerbahçe Cep Telefonu Sigortası’na taksit imkanları seçeneklerinden de yararlanarak birkaç adımda sahip olabilirsiniz. Adım adım nasıl satın alacağınız ile ilgili hazırladığımız görsel anlatımlı rehbere ulaşmak için bu bağlantıya, doğrudan satın alma sayfasına gitmek için bu bağlantıya tıklayınız.

CEP TELEFONUM ÇALINIRSA NE OLUR?

Cep telefonunuz kapalı bir ortamdan (güvenlik önlemleri alınmış ev-konut veya camları tamamiyle kapatılmış, kapıları kilitlenmiş aracınızdan) çalınırsa Polis Olay Yeri Tespit Tutanağı ile başvurmanız gerekmektedir. Yapılan hırsızlık başvuruları Hukuk departmanımız tarafından detaylı olarak incelenerek teminat kapsamında değerlendirilecektir. Değerlendirme sonucu onaylanan başvurular için poliçe üzerindeki teminat bedelinin %30 oranındaki muafiyet bedelinin tahsil edilmesi sonrası aynı marka ve model muadil cihaz tarafınıza gönderilecektir.

Not: Yukarıda belirtilen konut ve araç içi hırsızlık durumlarının dışında kalan tüm haller (umuma açık alanlarda oluşabilecek gasp, kapkaç, yan kesicilik, aşırma, unutulma, düşürme ve tüm kayıp edilme durumları) teminat kapsamı dışı olarak değerlendirilecektir.

CİHAZ ONARIMI MÜMKÜN OLMADIĞINDA NE OLUR?

Cep telefonunuzun yetkili servis tarafından onarımı mümkün olmadığında, yani cihaz için tam hasar raporu verilmiş ise Fenerbahçe Akıllı Telefon Sigortası poliçesi üzerindeki teminat bedelinin %30 oranındaki muafiyet bedelinin tahsil edilmesi sonrası aynı marka ve model muadil cihaz tarafınıza gönderilir.

TELEFONUMA HASAR GELMESİ DURUMUNDA SÜREÇ NASIL İŞLER?

Cep telefonunuzun hasarlanması durumunda 0850 434 1907 numaralı FBSigortam Müşteri Destek Hattını arayarak hasar kaydı açtırmanız yeterli olacaktır. Müşteri destek uzmanlarımızın oluşturacağı hasar dosya numarası ve size iletilecek olan Kargo Onay Kodu ile beraber cihazınızı, onarılmak üzere MNG Kargo aracılığı ile Hizmet Merkezine gönderebilirsiniz.

Cep telefonunuz Hizmet Merkezine ulaştıktan sonra hasar veya arıza tespiti uzman teknik ekip tarafından yapılarak ilgili Yetkili Servise yönlendirilecektir. Yetkili servislerde orijinal parçalar kullanılarak yapılan onarımlar sonrası cihazınız tekrar Hizmet Merkezimize ulaşacak ve son kontrolleri yapıldıktan sonra size ulaştırılmak üzere kargoya verilecektir.AKILLI TELEFON
SİGORTASI NEDİR?

Cep telefonlarınızda yaşanacak kırılma, zarar görme
gibi durumlara karşı cihazınızı güvence altına alan
sigorta ürünümüzdür.

IMEI bir bireye ait T.C. numarası gibi, cep telefonunuza özel eşsiz bir kimlik numarasıdır. IMEI numaranızı, cep telefonunuzda *#06# numarasını tuşlayarak ya da telefonunuzun ayarlar kısmından öğrenebilirsiniz.